1 mar 2014

Polecanka pod sesje.... Grozy - cz. 3

Ostatnim zespołem, który warto polecić pod klimat grozy jest amerykańska grupa Midnight Syndicate. Jak sami o sobie mówią - robią muzykę, która trafia prosto w wyobraźnię, często zaznaczając, że są to projekty stricte przeznaczone do wykorzystania w RPGach. Ich utwory to mieszanka różnych instrumentów i efektów dźwiękowych, tworzących atmosferę rodem z horroru. Halloween, nawiedzone miejsca, opuszczone psychiatryki - zdecydowanie motyw przewodni grupy Midnight Syndicate :)

Na rynku muzycznym istnieją od 1997 roku, a inspirację czerpią przede wszystkim z Kinga Diamonda, Black Sabbath, Danny'ego Elfmana, czy wytwórni gotyckich filmów Hammer.

Przed Wami najlepszy (moim zdaniem) ekstrakt z płyt MS.

Utwór Haunted Nursery z płyty Born of the Night - drugiego krążka grupy wydanego w 1998 roku.Utwór Prophecy z płyty Realm of Shadows, wydanej w 2000 roku.


Utwór Alternative Therapy - trzecia płyta Gates of Delirium, wydana w 2001 roku.


Utwór Spectral Masquerade z płyty Vampyre wydanej w 2002 roku.


Utwór Ride to Destiny z płyty Dungeons and Dragons, ścieżki dźwiękowej pod grę komputerową o tym samym tytule :)

Utwór Time Outside of Time oraz Family Secrets, z płyty The 13th Hour, wydanej w 2005 roku.

Tak jak w przypadku Kinga Diamonda, warto wpomnieć, że również okładki płyt Midnight Syndicate są doskonałe, jeśli chodzi o mroczne inspiracje. Polecam w nich pogrzebać :)

Dobrego odbioru!

2 komentarze:

  1. Całkiem fajne to Midnight Syndicate :D Haunted nursery skojarzyło mi się trochę (choć to dalekie skojarzenie) z "Hidden Track" Royksoppa - http://www.youtube.com/watch?v=7aJpmPjPr3E ;___;

    OdpowiedzUsuń
  2. No, Royksopp też godny, zdecydowanie. Dzięki za przypomnienie :)

    OdpowiedzUsuń