17 maj 2014

Druga Notka Gościnna - New World of Darkness Song Challenge

Polecanek Jeremiego 'Jaremu' Baki ciąg dalszy, dobrego odbioru!

Day 2. Vampire theme song

System, którego tak bardzo nie orałem, ostatnio do niego wróciłem. Myślę, że bez zaskoczeń, Requiem jest powolne, upiorne i piękne:

„Mezzanine”, Massive Attack, „Angel”Społeczność wampirów jest różnorodna, ale wszystkich obowiązuje Maskarada, zaś nawet pośród Gangrelów dostrzeżemy ślady powszechnej polityki. Obok tego rozgrywa się Danse Macabre, którym możemy się dwojako pobawić. Na sposób szybki, czyli niebezpieczeństwo i pościg przez tłum na dyskotece:

„Blackheart Revolution”, Genitorturers, „Devil in a Bottle”


„Blackheart Revolution”, Genitorturers, "Louder”


Reflektory drażniące bestię, tłum, ciasnota i pośród tego łowca, który czai się by spalić lub zakołkować wampiry J Głośno, brutalnie i groźnie. Warto dodać, że zespól ten trafił na soundtrack z Vampire Masquerade: Bloodlines.Więc te klimaty ;)

Teraz bardziej dostojne motywy:

„Doonie Darko Original Motion Picture Soundtrack”, Steve Baker & Carmen Dave, “For Whom The Bell Tolls”Spotkanie koterii w porzuconym, praskim kościele, pożegnanie Księcia gdy jego prochy są znoszone do katakumb, znalezienie zagłodzonego, oszalałego ghoula – dużo fajnych scen pod pojedynczą melodię, a sam soundtrack skrywa jeszcze więcej!

Inny, powolny, wręcz zbyt spokojny, motyw:

„Ghost In The Shell Original Motion Picture Soundtrack”, Kenji Kawai, “Puppet Master”Korytarze fabryki manekinów, rozmowa z Nosferatu w gołębniku na dachu wieżowca, kryjówka Gangreli w korytarzach metra... i pewnie wiele, wiele więcej!

4 komentarze:

 1. Hej, poszukuję utworu (motywu, który mógłbym puścić w tle podczas całej sesji) do sesji w Klanarchię. Chodzi mi dokładnie o miasto Deszber. W moim wyobrażeniu jest to średniowieczna Jerozolima, gdzie spotykają się ludzie z czterech Wolnych Rodzin: Soldaci (na wzór Słowian), Hanza (włoska mafia, Włosi, ludzie z akwenu śródziemnomorskiego), Technoklany (Japończycy, ale z mocnym nastawieniem na technologię) oraz Rytualiści (Żydzi - kabaliści, mistycy, etc.). Pomożecie? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybacz opóźnienie - osobiście słabo znam Klanarchię, nie prowadzę jej. Chodzi Ci o motyw przewodni miasta, który by leciał w tle jak gracze byliby w mieście, czy zapętlony motyw pod całą sesję?

   Ja bym pogrzebała w albumach Davida Arkenstone'a.

   Np.: https://www.youtube.com/watch?v=RBRMVm-fc8g

   Usuń
 2. Witam -mam 2 pytania:
  1. W jaki sposób wyszukujecie muzykę na sesję? Macie jakieś strony z podziałem na klimat czy po prostu słuchacie wszystkiego jak leci i potem co wpadnie w ucho to pod taki a taki klimat?
  2. Szukam tła muzycznego na sesję steampunku. Czegoś co może długo grać w tle i się nie nudzi - typowe tło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hej, postaram(y) się w najbliższy weekend wrzucić notkę z odpowiedziami.

   Usuń