7 sie 2014

Szósta Notka Gościnna - New World of Darkness Song Challenge


Day 6. Hunter theme song

Jeden z moich ulubionych settingów - dramat wisi w powietrzu, ludzie szybko staczają moralnie i co najlepsze - Gracze sami pędzą na spotkanie z nadnaturalnym. Jedną ze sztuczek, wartą wspomnienia, jest wplecenie w zależności od pojawiających się nadnaturali, różnych motywów muzycznych – powiązanych z szamanizmem dla wilkołaków, elektroniczny ambient dla demonów itp.

Co do HEALTH – używam ich powszechnie w wielu kampaniach, nuta jest uniwersalna i brzmi świetnie. W Hunterze zawsze przypomina mi się muzyka jaką stworzyli do 3 części Max Payne'a, historii jak ze Świata Mroku. Warto zahaczyć, i o zespół, i o grę.

Max Payne 3 Game Soundtrack, HEALTH, 04. Max NJ


Utwory z tego krążka często wprowadzają dynamikę i dodają ‘rytm’ i powagę opisowi – w pewien sposób melodia świetnie wpasowuje się w detektywistyczne sesje, gdzie jest pełno twistów. Jeden z moich ulubionych utworów, który używam, do opisu faktu, wywracającego poglądy dotąd przyjmowane przez drużynę.

Max Payne 3 Game Soundtrack, HEALTH, 12. DEAD


Zdjęcia z szelestem wysypały się na stół. Chorobliwie, białozielone światło brzęczącej jarzeniówki odbija się od stalowego stołu i wywołanych kliszy. Policjant wpatruje się w Twoją  twarz, oczekując reakcji.

 Żaden człowiek nie chce zobaczyć takiego widoku swojego rodzeństwa.
Bierzesz drżącą dłonią zdjęcie pokazujące Ruiza. Związanego i zakneblowanego, na pobrudzonych brązowymi zaciekami, białych kafelkach. Część jego białej, potarganej koszuli jest pochlapana krwią. Kolejne ze zdjęć znowu pokazuje Twojego brata, już tylko w spodniach, ze zlepionymi krwią włosami i twarz pokrytą ropiejącymi siniakami. Prawie można poczuć smród ludzkich ekskrementów i wilgoć tego pomieszczenia. Nie odważyłaś się podnieść kolejnych zdjęć. Wpatrujesz się bezwiednie we wszystkie naraz. Na niektórych sfotografowane są tylko palce lub uszy. Poszarpane. Odcięte.
- Gdzie on jest...?
Twoje pytanie rozeszło się w ciszy pomieszczenia. Odpowiedziało Ci  milczenie człowieka naprzeciwko i szum wentylatora. Po chwili mężczyzna ciężko usiadł i wyciagnął prosty, skórzany notes z ołówkiem. Spojrzał na Ciebie chłodno.
- Ty nam powiedz. Znaleźliśmy je na Twoim telefonie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz