22 kwi 2014

Pierwsza Notka Gościnna: New World of Darkness Song Challenge

Czyli tym razem niespodzianka przygotowana przez Jeremiego Bakę - stałego bywalca obozów organizowanych przez BT Orion oraz w wolnych chwilach oczywiście Mistrza Gry i Gracza.

New World of Darkness Song Challenge to cotygodniowe propozycje muzyczne pod wybrane systemy nWoDa lub konkretne sceny odzwierciedlające powyższy klimat.


"Day 1. New World of Darkness theme song

Motyw główny dla całego NWoD-a? Nawet nie określając miejsca, wiemy jakie najpewniej będą cechy wspólne z innymi lokacjami – więcej ubóstwa i przestępstw, niewielu ludzi o dobrym sercu, nocami puste ulice z przewalającymi się śmieciami, strach przed jutrem i negatywne emocje kotłujące się na każdym rogu przy brudnym świetle ulicznych lamp. I deszcz lub pył, co chwile przetaczają się ulicami...


Crash Original Motion Picture Soundtrack”, Mark Isham, “, utwór nr 06, No Such Things As MonstersTakie wrażenie odniosłem słuchając muzyki do Miasta Gniewu (polecam!) chociaż świat nie wygląda tam tak źle jak opisałem, ludzkie charaktery tam są poddane ciężkiej próbie. Muzyka oddaje dramat, który moim zdaniem jest powszechny w takim ‘mrocznym’ świecie. Bezdomny, który znajduje przyjaciela po złotym strzale w zaułku. Mężczyzna w szpitalu widzi otwierające się drzwi sali zabiegowej i chirurgów powoli wychodzących na korytarz. 

Myślę, że warto używać w sytuacjach kiedy Bohaterom Graczy (BG) przytrafi się coś złego/ dowiedzą się o czymś smutnym dla ich postaci. 

Crash Original Motion Picture Soundtrack, Mark Isham, utwór nr 08, FlamesKolejnym ciekawym albumem, na jaki można zwrócić uwagę poszukując takiego motywu głównego jest „Księga ocalenia”. Wybrałem jeden:

The Book of Eli Original Motion Picture Soundtrack, Atticus Ross,  utwór nr 08, Human


Nawet bez postapokalipsy nie jest to zły wybór. Ładnie wpasowuje się do tła, szczególnie w takich miejscach jak favele Sao Paulo, opuszczona farma na równinach Kansas czy puste zakątki Detroit. Monochromatyczne opisy, cisza przed burzą i refleksje – takie mam skojarzenia z utworami z tej płyty.

The Book of Eli Original Motion Picture Soundtrack, Atticus Ross, utwór nr 02, The Outland".


Jeremi - dzięki za propozycje !

Dobrego odbioru!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz