8 wrz 2014

Graj Muzyką z wizytą na PolConie 2014 w Bielsku-Białej!

Na PolConie 2014 również zawitaliśmy z warsztatami improwizacji.
Było głośno, emocjonująco, a w wyniku burzy mózgów powstało kilka doskonałych historii i motywów przewodnich lub zwyczajnie dodających smaku sesji!

Posłuchajcie sami :)

James Horner, Titanic Soundtrack, Southampton


1. Dowolny setting, klimaty festynu, balu maskowego. Zatłoczone miasto, gdzie wszyscy przygotowują się do wieczornego świętowania. Mnóstwo otwartych sklepów, krawców biegających z centymetrem po ulicach, a w olbrzymich jasnych korytarzach pięknego pałacu zdenerwowana księżna pogania wszystkich służących, aby przyjęcie gotowe było punktualnie o zachodzie słońca. Jaką tajemnicę skrywa księżna i czemu tak bardzo zależy jej na dokładnym rozpoczęciu balu?

2. 7th Sea lub dowolny setting fantasy - jaskółka przelatująca nad wyłaniajacą się z pomiędzy chmur krainą - Nibylandią? Z góry widać latarnię morską, budzące się ze snu w pierwszych promieniach słońca miasto i jego mieszkańców. Statki dobijające leniwie do portu, marynarze znoszący towary z pokładu. A gdzieś pomiędzy straganami na rynku w starej pirackiej mordowni wciąż trwa niekończący się bal...

John Williams, Star Wars, Jabba's Baroque Recitale


1. Świat Mroku, Zew Cthulhu? 
Kolorowa ciężarówka z lodami mknąca przez ulice amerykańskiego miasteczka. Wydawałoby się piękne słoneczne sobotnie popołudnie, kiedy spragnione dzieci chcą się delikatnie orzeźwić... Ale to nie dzieci zjedzą lody, tylko lody spożyją dzieci. Ciężarówkę bowiem prowadzi duży zmrożony Magnum na patyku, a małe owocowe rożki uprzejmie proszą o ludzkie lody w kubeczku i dzieci na patyku. Jesteś tym co jesz?

2. Świat Mroku, Zew Cthulhu?
Mała dziewczynka o lśniących blond loczkach skacząca zgrabnie po słonecznej polanie. Wydaje się jakby wyrzucała z trzymanego w rączkach koszyczka małe kwiatuszki... Z tymże koszyczek wykonany jest z rozbebeszonego zajączka, którego kręgosłup stanowi uchwyt, naciągnięta skóra i mięśnie splatają się w dno, a wyjmowane przez dziecko kwiatuszki to tak naprawdę malutkie kostki oblepione futerkiem świeżo upolowanego zwierzęcia... I czy to na pewno jest dziewczynka? Po dłuższej chwili da się zauważyć, że z białych pończoch na nogach słodkiego dziewczęcia wystają gęste czarne kłaki, a na twarzy pod grubą warstwą pudru kryją się sumiaste wąsy. Czyżby myśliwy skrywał jakąś mroczną tajemnicę?

Justin Cross, Drink the Water


1. Dead Lands? 
Scena wyjazdu z małego miasteczka. Szeryf już dawno wiedział, że skażeni upiorytem nie przepuszczą i ruszą, by dokonać zemsty. Wiedział także, że to on jest za wszystko odpowiedzialny. Jak przekonać mieszkańców, aby czym prędzej wyjechali z miasta? Co powiedzieć, żeby prawda nie wyszła na jaw? 

2.  Świat Mroku, Dead Lands?
Mężczyzna siedzący na skraju klifu. Osmolona twarz, nadpalone ubranie, w ręku ledwo ocalałe z pożaru zdjęcie kobiety, jego żony? W tle dogasające ruiny domu, belki stropowe z hukiem zawalają się jedna za drugą. Gdzieniegdzie jeszcze tlące się meble i delikatne pomarańczowe płomienie unoszące się z dachu. Stracił wszystko. Łzy spływające po policzkach. Drżąca dłoń zaciska się na lekko zwiniętym rulonie ze zdjęciem. To ostatnie co uratował?
W pewnej chwili wstaje, wiatr smaga go po twarzy i rozwiewa włosy. Nabiera powietrza w płuca, sięga ręką do kieszeni i wyjmuje zapalniczkę... Powoli rusza, by dalej podpalać... Chory piroman z wyrzutami sumienia.

Marco Beltrani, Carrie Soundtrack 2013, Kill'em All


1. Świat Mroku, Warhammer?
Powtarzający się motyw kobiety w bieli zamkniętej w wieży zamkowej. Duch czy żywa istota? Co chce przekazać? A może bezsilnie chce uciec i od lat nie może?

2. Warhammer
Maszerująca potężna armia. Jeden posłaniec, który odważnie ruszył do księcia zawiadomić o nadchodzącym niebezpieczeństwie i koniecznej obronie twierdzy. Nie ma tylu ludzi, nie ma zapasów i uzbrojenia, a na ucieczkę jest już za późno. Jak przekazać wieść o samobójczej misji?

3.  Świat Mroku, Zew Cthulhu?
Niemy film wyświetlany w kinie. Czarnobiały obraz kobiety zbiegającej po krętych schodach wieży zamkowej. Wyraźnie przed kimś ucieka. Co chwila na ekranie napisy, monolog antagonisty, który bawi się ze swoją ofiarą w kotka i myszkę. W końcu dopada niewinną dziewczynę, koniec filmu. Chłopak na widowni wysypuje popkorn. Po chwili cała widownia milknie, kolory blakną, film nabiera ostrości, słychać dźwięki. Widownia staje się czarnobiała, twarze widzów wykrzywione w niemym krzyku, a postacie na ekranie w pełni kolorów zdolni mówić głośno i wyraźnie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz