14 wrz 2014

Ósma Notka Gościnna - Oczyma Duszy!


Day 7,5: Second sight theme song

Pomyślałem, że warto dodać coś z pomiędzy... A Puscifer pasuje świetnie do scen z udziałem telepatów, mediów itp. Jest inny, miesza gatunki i działa na wyobraźnię, dzięki czemu można tworzyć wiele unikatowych scen rozdzierania rzeczywistości.

V is for Vagina, Puscifer, 08. Indigo Children


Swoją drogą do scenariuszy stworzonych dla drużyn ludzi z paranormalnymi mocami, pasuje moim zdaniem elektroniczny, stawiajacy na współczesność soundtrack . I tu pojawia się Amon Tobin. Muzyka jaką tworzy, daje zarówno materiał do scen walki, interakcji i rozwiązywania zagadek – ale najważniejsze, że nie nudzi, jest przyjemna dla Graczy przy jednoczesnym zachowaniu klimatu. W dodatku ma ten element ‘energii’ przy zachowaniu tego pierwiastka niepokoju, tak ważnego dla grozy.

Splinter Cell: Chaos Theory Game Soundtrack, Amon Tobin, 02. Ruthless

W dodatku, utwory z tej płyty super ilustrują ucieczki druzyny przed rządowymi agencjami, pościgi po dachach budnków I podwórkach domów oraz walki z użyciem ich mocy.

Jeżeli postsawimy na filmowość, to nawet dla inspiracji, warto przesłuchać ścieżkę dźwiękową z gry, która w całości wygląda jak kampania stworzona do „Second Sight”:

Beyond: Two Souls Game Soundtrack. Lorne Balfe, 04. The Experiment


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz