16 mar 2015

Epicki Alfabet - I

Po długIej przerwIe wraca EpIcki Alfabet. IakImś cudem udało mI sIę ogranIczyć do sześcIu sIedmIu utworów.

Ivan Torrent - Icarus
Narastanie, chórki, mocne uderzenia... To YouTube podsunął mi Ivana Torrenta i był to strzał w dziesiątkę. Znajdziecie tam łatwo sporo godzinnych miksów i "best of", jak i pojedynczych utworów.

Ihojin No Yaiba - Naoki Sato
Jak zwykle nie może się obyć bez odrobiny skośnych brzmień. Świetny utwór z Sword of Stranger. Film sympatyczny, idealny przykład jak sprawie można wykorzystać schematy bez rażenia widza.


Immediate Music - Redrum 3
Wzorcowa muzyczka trailerowo-rpgowa. Immediate Music i X-Ray Dog to pierwsze "trailerowe marki", jakie poznałem lata temu. Nie ma to jak dostać w łapki całą kopę króciutkich, w sporej mierze kopiących tyłek utworów.

I Don't Belong Here - Klaus Badelt
To natomiast miał być motyw przewodni kampanii w Crystalicum. No ale, nie ma kampanii - nie ma motywu. Absolutnie genialna kompozycja Klausa Badelta, który otrzymał nagrodę "odkrycia roku" za ten właśnie soundtrack. Niestety jakość pozostawia sporo do życzenia, niedobry jutub.


Immediate Music - Martyr
Znowu Immediate Music. Tym razem łąpiący za serduszko. Podejrzewam, że przyda się nie jednemu MG.


Invasion - Shiro Sagisu
Shiro nie debiutuje w Epickim Alfabecie, ale to po raz pierwszy (i raczej nie ostatni) muzyka z Bleach. Ten kawałek użyłem dawno temu w betatestach Wolsunga, w scenie rozpoczynającej pościg. Ogromny golem uruchamia się i niszczy budynek w którym go przechowywano, żeby dopaść uciekających graczy.


Icaurs - Michael McCann
Prawdopodobnie najlepsza muzyka z 2011 roku... To znaczy, że McCann nie schodzi z mojej playlisty już od 4 lat.


Grafika: Glory of Icarus

1 komentarz:

 1. Excellent post. I used to be checking constantly this
  blog and I'm inspired! Extremely helpful information specifically the ultimate part :) I deal with such information much.
  I was looking for this particular info for a very
  lengthy time. Thanks and good luck.

  Feel free to visit my web site; http://www.elektromartinex.pl

  OdpowiedzUsuń