17 lis 2013

Alien Frontiers, czyli ciąg dalszy kosmicznych utworów.

Siedząc ostatnio w klimatach z innego wymiaru postanowiłam zdobyć soundtrack do planszówki Alien Frontiers (wyd. Clever Mojo Games, w Polsce LocWorks) - gry o kolonizacji planety w odległym systemie słonecznym. Sama rozgrywka podoba mi się okrutnie - daje dużo możliwości, jest ciekawa i niepowtarzalna, gimnastykuje umysł (trzeba się nakombinować, żeby osiągnąć sukces;)) i bardzo ładnie ją wydano :)
Jednak rzecz, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła to dostępna ścieżka dźwiękowa do gry. Plumkająca w tle muzyka od razu zwróciła moją uwagę, ponieważ naprawdę fajnie współgrała z pełną emocji rozgrywką na planszy.
Utwory są dość długie (średnio 9-10 min), ale w niczym to nie przeszkadza. Ba, nawet przeciwnie, wszystkie numery naprawdę fajnie oddają klimat gry, a ich brzmienie nie jest w żaden sposób inwazyjne. Niektóre, np. Sollar Collector wręcz wprowadzają w stan spokoju i relaksu, a to chyba o to właśnie chodzi :)

Autor muzyki - Błażej Grygiel - zdecydowanie zasługuje na piąteczkę :)
Shipyard and Colony Constructor - zaczyna się delikatnie, ale z chwilą kiedy przyspiesza i nabiera tempa, a w tle pojawiają się chóry robi się naprawdę fajny klimat. Kawałek na przemian zwalnia i przyspiesza, co daje pole do popisu przy wykorzystaniu tego utworu na sesjach:) zdecydowanie mój faworyt.

Raider's Outpost - chyba najostrzejszy numer, pozwala oderwać się od poprzednich sennych, relaksujących dźwięków i mocno przyspieszając daje niezłego kopa. Mój drugi faworyt :)

Bardzo ciekawy jest także czwarty numer z płyty, de facto jeden z najkrótszych - Orbital Market and Colonist Hub - na początku tworzy fajną atmosferę stacji kosmicznej, potem nieco zwalnia wprowadzając trochę niepewności i tajemnicy, a na koniec znowu przyspiesza i rozwiązuje całą historię.

Klimat ścieżki dźwiękowej Alien Frontiers, moim zdaniem, znów nadawałby się do opisów snu, oniryzmu na sesji albo zwyczajnie pod niektóre klasyczne cyberpunkowe sceny.
Tak to widzę. :)
Poniżej link do próbki soundtracku z Alien Frontiers, warto go nabyć. Polecam, zapraszam.

Czy polecam do sesji? Tak, na pewno znajdą się kawałki pod poszczególne sceny lub ogólny klimat i tło ;)

Błarz - Alien Frontiers

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz