W najnowszym Gwiezdnym Piracie pojawiły się dwie, ciekawe wskazówki odnoszące się do muzyki. Pierwsza z nich reklamuje blog Solcysa, który również od paru miesięcy jest wśród naszych polecanych linków. W imieniu mniejszości społecznej, jaką są osoby lubiące przemyślaną muzykę na sesjach, dziękuję. : )
------------
Na stronie jedenastej tego samego numeru pojawił się artykuł Karola Dobrowolskiego "Twoja własna szafa grająca". Karol w prezencie wrzucił też do sieci paczkę przygotowanych przez niego ścieżek dźwiękowych do Neuroshimy. Dzięki, Dobro!
------------
Tu przychodzi mi na myśl jedna ciekawostka. Na Pyrkonie załapałem się na dziesięć minut jakiejś prelki o muzyce sesyjnej. I ni stąd, ni zowąd wszędzie natykam się na polecanki programu Audacity. Oczywiście zdarzają się błędy (Dobro na przykład nazywa go Audiacity), ale: jest w GP 38, był w oryginalnym tekście Cravena do Graj Trikiem (czy się dostał? nie wiem), był w ustach Prelegentów na Pyrkonie. W ogóle coraz więcej się o nim mówi. Ciekawe, czy którekolwiek z tych wspomnień jest moją "zasługą" - pierwszy raz o nim wspomniałem w sierpniu, a od tego czasu myślę, że robiłem to z kilkanaście razy w różnych kontekstach.
------------
Dla mnie jednak dzisiejszym gwoździem programu jest drugi numer (oznaczony jako numer pierwszy) fanzinu k6, który to wyszedł w roku 1995 a został udostępniony na blogu Neptycznego. Dzięki!
W PDF-ie można znaleźć dwie strony, wyciągnięte niczym z baśni i legend, tyczące się właśnie muzyki w grach fabularnych. Lekturę zacząć warto od strony drugiej, gdzie u dołu stronu znajduje się garść omówień. To niezwykłe uczucie zobaczy, jak z pełną powagą rekomenduje się zespoły, których niemal nikt nie słucha (me ukochane Clannad i Dead Can Dance), informacje o Rozwijającym Się nurcie New Age, kategorie takie jak "mistyczna, tajemnicza, pogańska" - prawdziwa podróż do dawnego świata!
Niebywałe, jak świadomość muzyczna bardzo rozwinęła się od tamtego czasu.
Autorami tekstu są, hehe, Dordże, Drakden i Diablo El Ojo. ; )
Zapraszam do przejrzenia:
Dzięki za uznanie i dobrą reklamę ;-)
OdpowiedzUsuńFajny blog, fajna tematyka.
Pozdro
Dzięki za wszystkie linki!
OdpowiedzUsuńCo do Audacity - to jeden z najpopularniejszych na świecie, najbardziej niezawodnych i najbardziej zaawansowanych (przy jednoczesnej intuicyjności) darmowych programów do obróbki dźwięku. Trudno polecić cokolwiek innego i mówię to z pozycji osoby, która jednak zajmuje się dźwiękiem (radio).
Ta, w Googlach też się nieźle pozycjonował przy "mp3 free editor". : )
OdpowiedzUsuń